Do you like to eat rabbit?

T🌸
I've been thinking about raising meat rabbits, I love the taste of them and they're very profitable livestock. You can raise them (if you breed them) and only spend $1-$2 per rabbit on feed, sell the meat for as much as $8 per pound, when each rabbit weighs about 4-6 pounds. And you can sell their hides for as much as $10 each. So you're looking at as much as a $57 profit per rabbit, and a breeding pair can have several litters per year. 

Vote below to see results!

Glow Resources

Let’s Glow

Glow is here for you on your path to pregnancy

Glow helps you navigate your fertility journey with smart tools, personalized insights, and guidance from medical experts who understand what matters most.

25+ million

Users

4.8 stars

200k+ app ratings

20+

Medical advisors