Would you buy all ingredients individually or buy from the company pre packaged? Description below
Pic of product below ***1 pack is 90 grams of dried product***
I love overnight oats, I used to make them all the time, but they were just oats and some sugar (jam, chocolate chips, PB)
A company called holos makes packages of overnight oats along with a bunch of other ingredients, that would probably be expensive for me to buy individually? I haven't priced it out. But I know that it would cost up to $100 probably for everything in it for me to buy individually and make my own.
Would it be worth it to buy a box of their oats?
I'd have to buy dried goji (or other berries I like), fermented and sprouted brown rice protein, guar gum, Maca powder, bacterial cultures, dried white Mulberries, cocoa nibs and raw sunflower seeds. I imagine everything individually will cost $50 plus but I'm not sure how many portions I'd get

Vote below to see results!
Let’s Glow
Glow is here for you on your path to pregnancy
Glow helps you navigate your fertility journey with smart tools, personalized insights, and guidance from medical experts who understand what matters most.
25+ million
Users
4.8 stars
200k+ app ratings
20+
Medical advisors