Families of 4, how much do you spend on groceries weekly?

Including toiletries and cleaners, like toothpaste and Clorox wipes.

I can’t seem to make it weekly in under $200. I meal plan everything, I don’t buy any expensive brands and tend to only buy store brand. But it’s almost always around $200-250! 😔 My husband keeps fussing that I spend too much, so I don’t even buy myself food anymore and just eat my kid’s leftovers or like a PB&J.

Vote below to see results!

Glow Resources

Let’s Glow

Glow is here for you on your path to pregnancy

Glow helps you navigate your fertility journey with smart tools, personalized insights, and guidance from medical experts who understand what matters most.

25+ million

Users

4.8 stars

200k+ app ratings

20+

Medical advisors